To print, highlight just the practice problems and choose file, print, selection, and OK.
Unit 16 Adding, Subtracting, and Multiplying Decimals

1) 3.7 + .9 =




2) 15.545 + 45. 39 = 3) 45.53 + 382.7 + 3.654 =
4) Pete spent $34.89, $106.52,
and $7.39 on presents. What
was his total spending?





5) 1.6 - .7 =





6) 74.74 - 45.36 =

7) .78 - .3 =
8) 565.4 - 3.429 =






9) Janesta earned $255.53 last
week. She received only $204.66
because taxes were withheld. How
much was withheld for taxes?

10) 3.4 x .9 = 11) 4.8 x .75 = 12) 4.74 x .004 =





13) 34.72 x 3.7 = 14) Hot dogs cost $1.69 per pound.
How much would 4.6 pounds of
hot dogs cost?






Use Test-Prep Mathematics, ISBN 096327726X, for a Vacation Review

Answers provided by www.businessbookmall.com Return to Mathematics Books
Next Page of free Practice Problems Table of Contents
Ordering Test-Prep Mathematics Home
michael kors outlet Michael Kors Outlet Louis Vuitton Outlet michael kors outlet Louis Vuitton Outlet Lebron 11 louis vuitton outlet jordan 3 wolf grey Michael Kors Outlet louis vuitton outlet Michael Kors Outlet michael kors outlet louis vuitton outlet louis vuitton outlet lebron 12 Lebron 11 louis vuitton outlet sport blue 6s Michael Kors Outlet michael kors outlet